HAKKIMIZDA

Cam Hakkında

 M.Ö 2500 yılında Mısırlılar ve Finikeliler tarafından kullanılmaya başlayan cam, yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Günlük ihtiyacımızı karşılamanın ötesinde, estetik olarak ta yaşantımıza değer katmaktadır.

 Bugünkü manada ilk atölye, 3. Selim döneminde Beykoz İncir köyde kurulmuştur. Kurulan bu atölye sayesinde Türk ustalar Avrupalı ustalar ile yakın çalışma fırsatı bulmuş ve özgün eserler meydana getirmiştir. 1847 yılında Beykoz Paşabahçe de ilk cam fabrikası kurulmuştur. Bu fabrikayla beraber Beykoz, Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar camın merkezi konumundadır.  

cam7.JPG

Ellerinde cam işleri taşıyarak geçen Camgeran Loncası Camgerlerinin hünerlerinin ötesinde bu minyatür de Türk cam sanatı hakkında bilgi verebilmektedir.

Lasede Cam Sanatları

  Cam işleme sanatı, camın şeklen işlenmesi ve cam eşyanın üzerine boya ve desen işlenmesi şeklinde iki bölüme ayrılır. Camın şeklen işlenmesi adeta sıra dışı bir sanattır. Camın desen işlemesi ise kültürel bir mirastır. Camın üzerine işlenen her bir desen, her bir motif o dönem hakkında bize bir ışık tutmaktadır. Günümüz kadar ulaşan motifler, o dönemde yaşan sanatçıların kendi medeniyetlerini anlatan sunumları dır. Kültürel gelişimin bir parçası olan bu değerler gelecek nesillere aktarmamız için bizlere birer emanettir. Her dönemde sanatçılarımız bu eserler üzerinde inceleme yapıp, bu eserlerden esinlenerek yeni motif ve desenler türetmiştir. Bu gelenek günümüzde devam etmekle birlikte sonsuza denk devam edecek kültürel bir aktarımıdır. Lasede Cam Sanatları tasarımcıları, geçmişin bilgi ve birikimiyle geleceğe aktarım gayesi ve gayretiyle yeni desenler,özgün çalışmalar gerçekleştirerek sizlerin beğenisine sunmaktadır.

  Lasede Cam Sanatları olarak tarihimizin bizlere miras bıraktığı kültürel zenginliğimizi gelecek nesillere en doğru bir biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Modern hayatın ihtiyaçlarını tarihin dokusu içerisinde kültürel mirasa kaktı sağlayarak karşılamak istiyoruz. Sizlerin kurumsal değerlerinizi müşterilerinize ve hedef kitlenize en doğru şekilde iletmek, kurumsal hediyelerinizi müşterileriniz ve hedef kitleniz için en kıymetli hediye olarak kabul etmelerini sağlamya çalışıyoruz. Disiplinli ve alanında uzman kadromuzla kurumsal değer katmak için dur duraksız çalışıyoruz. Müşteri memnuniyeti en değerli sermayemiz.

Tasarım

 

Kurumsal değerlerinizi yansıtan, size özel ürünler tasarlanıyor. 

Kalite

Yılların deneyimi ve mesleki yeterlilik konusundaki uzmanlığımız kalite konusunda kendimizi tekrar tekrar tanıtmamıza gerek bırakmıyor. Lasede kalitesini deneyimlemeye davet ediyoruz.

Güven

'' Biz size ucuz ürün değil, kaliteyi taahhüt ediyoruz. '' yıllardır değişmeyen anlayışımızla sizlere mahcubiyet yaşatmamak için çalışıyoruz.