Cam Üfleyici yapımcısı

Bizim hikayemiz


 

Bir yanda ekonomik kaygılar ve Uzakdoğu’dan tüm dünyaya akan kalitesiz ürünler, diğer yanda modern hayatın davranış kalıpları, yaşantımızın her alanında çok şeyi değiştirdi. Bir zamanlar sevginin, bağlılığın ve değerin sembolü olan; gönüller arasında görünmez köprüler kuran hediye kültürümüz de bu değişimden nasibini fazlasıyla aldı.

Bugün dünyada, henüz verildiği an unutulacak ve ertesi gün bir kenara atılacak milyonlarca hediyeden oluşan bir değersizlik yığını var. İşte biz, çok da uzak olmayan geçmişte “Bizim için çok özelsiniz” demenin, “Size çok değer veriyoruz” sözünü hissettirmenin, “Sizi hep seveceğiz” yemininin karşılığı olan ve hayata değer katan hediye kültürünü yaşatan marka Lasede Cam Sanatları’yız. Vereni gururlandıran, alanı onurlandıran, her bütçeye ve mekana özel tasarım cam hediyelikler üretiyoruz.

Lasede Cam Sanatları’nı 2016 yılında, Üsküdar Libadiye’de 200 metrekarelik ilk atölyemizde kurduk. Asırlardır cam sanatımızın merkezi olan Beykoz’daki aile işletmesinin tozunu çocuk yaşta yutmuş iki kardeştik. Daha ilkokul yıllarında cam üflemenin sırrına, fırça ustasının sabrına, boyamacının özenine ancak bir çocuğun sahip olabileceği meraklı gözlerle şahit olmuştuk. Kor ateşe direnen camı ve onu ehlileştirmek için kan ter içinde çalışan ustaları izlemiş; cam sanat eserlerinin her zerresindeki emeği, her kıvrımındaki sanatı ve tezyinatındaki anlamı görmüştük.

Kurulduğumuz ilk günden itibaren cam ustalarımızın emeğini ebru, hat ve resim sanatı üstatlarımızın eserleriyle harmanladık. Klasik cam sanatını özgün yorumlarla ve bir kısmı sadece bize ait yepyeni tekniklerle ileri taşıdık. Lasede markalı ilk koleksiyonlarımız tezgahlarda yerlerini aldıkça, unutulmaya yüz tutan bu asil sanata özlem duyanın sadece biz olmadığını anladık. Her geçen gün cam sanatına değer veren daha çok sayıda değerli kurum ve kişi, en özel günleri ve en özel konukları için Lasede eserlerini tercih eder oldular.

Koleksiyonlarımız ilgi gördükçe, biz de daha iyisini yapmak ve yeteneklerimizi geliştirmek için büyüdük. Cam sanatında Lasede adını hem Türkiye’nin 81 ilinde hem de yakın coğrafyada kısa sürede duyurmayı başardık. Ve nihayet 2021 yılında degerkatanhediyeler.com perakende alışveriş sitemizi hayata geçirdik.

Bugün her Lasede eseri, cam sanatının 20 asır önce Mezopotamya’da başlayan, İran’dan Selçuklu’ya, Osmanlı’dan da günümüze uzanan yolculuğunun kilometre taşlarından biridir. Hediyelik cam sanatı dendiğinde Türkiye’de akla ilk gelen markaların başında Lasede gelmektedir.

Lasede aynı zamanda cam sanatımız için bir okul vazifesi de görmektedir. Cam sanatını bizden sonraki nesillere taşıyacak ustalar, atölyelerimizde yetişmektedir.

Cam sanatına ilginizden ötürü sizlere de sonsuz teşekkür ederiz. Alışverişinizden keyif almanızı, seçeceğiniz Lasede eserlerinin sizin ve değer verdiklerinizin hayatına kalite katmasını, en güzel anlarınızı ölümsüzleştirmesini dileriz. Ata yadigarı kültürümüzü yarınlara taşırken hep yanımızda olmanızı, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi rica ederiz.